Byli jste se nedávno podívat v některém obchodním centru a zaujalo vás tamní skleněné zábradlí na terase nebo na schodišti? Rádi byste si pořídili něco podobného do vašeho domu či městského bytu?
Zábradlí na schodech – skleněná zábradlí se mohou instalovat podél schodišť, kde vytvoří bezpečnou bariéru proti pádu do prohlubně. Sklo je tvrzené, takže nemusíte mít obavy, že by pod náporem vašich paží při opírání prasklo a vy jste se nebezpečně pořezali, výroba tohoto materiálu dbá především o bezpečnostní opatření, která jsou na prvním místě před estetickým vzhledem. Považte, že se z tvrzeného skla zhotovují výškové budovy o mnoha patrech a vypadnout z dvacátého podlaží jen kvůli prasklému sklu by znamenalo jistý rozsudek smrti. Tvrzené sklo se dokonce využívá pro zhotovení podlah či zábradlí na některých rozhlednách nebo terasách a mimo jiné se s ním můžete setkat i na balkonech a lodžiích bytových domů.
Zasklená lodžie – bydlíte-li v bytovém domě, máte na své lodžii kovové zábradlí a chystáte se k revitalizaci objektu, jejíž součástí bude i rekonstrukce zábradlí, zkuste ostatním navrhnout, zda byste nevyměnili kovové mříže za tvrzené sklo. Spodní část by mohla být z mléčného skla a horní díl z transparentního skla.
Horní část lze vytvořit v podobě tří posuvných segmentů v ocelových kolejnicích, jejichž pohyb bude velmi plynulý a snadno ovladatelný. Získáte tím zimní zahradu nebo skleník, sklo totiž udržuje uvnitř větší teplo – v zimě je tu častokrát teplota mnohem vyšší, než venku, a v létě se tu díky skleníku dají pěstovat i některé náročnější rostliny. Anebo jednoduše sklo odsunete stranou a důkladným větráním se teplota uvnitř lodžie vyrovná s tou vnější. V prosklené lodžii budete mít také více soukromí díky spodní části z mléčného skla a za deště dovnitř neprší, takže tu můžete mít na podlaze třeba koberec a mít tu nachystané posezení se skládacím stolkem a židličkami.