Soukromé podnikání, to je ve své podstatě výdělečná činnost jako kterákoliv jiná. Pouze má svá specifika, což má ale vlastně i každé jiné zaměstnání. Ovšem v jednom se soukromé podnikání liší od jiných výdělečných činností. A to v tom, že podnikateli nikdo nestojí za zády, nikdo mu nic nenakazuje, ale také nezaručuje. A to v praxi znamená, že soukromník si sice může žít přímo skvěle, ale také se mu nemusí ani trochu dařit. Je odkázán zcela sám na sebe, případně na trochu toho štěstí.
Jenže nikdo nedokáže nemožné, a i štěstí bývá vrtkavé, a proto se nejednou nedaří podnikatelům tak, jak by se jim dařit mělo. Někdy by si na sebe rádi pohodlně vydělali, ale namísto toho se dřou od rána do večera, aby pak zjistili, že i to je málo, že ani tím si na sebe a chod své firmy nemusí vydělat. A když se pak objeví finanční potíže, nelze nejednou dělat nic jiného, než si vzít půjčku, aby bylo aspoň na ty nejnutnější výdaje, které nesnesou odkladu.
Jenže podnikateli, který má ekonomické problémy, jenom tak někdo nepůjčí. Jenom blázen by riskoval a slepě půjčoval komukoliv bez poskytnutí dostačujících záruk splacení půjčených finančních prostředků. A tak se například v bankách požadují vysoké doložitelné příjmy, registry dlužníků bez nežádoucích záznamů, případně jiná plus.
A kdo toto zkrátka nabídnout nemůže, protože to takové nemá? Ten se musí obrátit se žádostí o půjčku někam jinam. A to nejlépe na nebankovní společnost. Protože ta mu může vyhovět, i když jde o žadatele, který je pro banky nezajímavý, protože zde se nabízí i nebankovní hypotéka bez registru, u níž se dá za půjčené peníze zaručit i jinak, pro lidi v nesnázích přijatelněji a zvladatelněji. Konkrétně v podobě zástavy nemovitosti.
Když tu někdo zastaví nemovitost a je si jist, že bude schopen splácet, může dostat k dispozici třeba i dost velké peníze. S nimiž se dají přečkat i ty nejtěžší doby nedostatku.